آیات قرآن شیوه و زمان تشخیص هویت جنین در شکم مادر را قبل از دستگاه‌های پزشکی پیشرفته تبیین کرد...


ادامه مطلب :

به نقل از «پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه معلومات العربیه» با پیشرفت علم ژنتیک و تکنولوژی پزشکان توانستند دریابند که هویت واقعی جنین در شکم مادر از لحاظ دختر یا پسر بودن و یا سالم و غیرسالم بودن در کدام هفته‌های بارداری قابل تشخیص است.

این در حالی است که 14 قرن پیش آیات شریفه قرآن‌کریم مبنی بر «ثم جعلنا نطفة فی قرار مکین» که به وسیله پیامبر گرامی اسلامی امر فوق را به‌طور کامل تشریح کرده است. پیامبر گرامی اسلام طبق آیه شریفه مذکور فرموده است: «پس از استقرار 42 روزه جنین در شکم مادر، خداوند فرشته‌ای را به سوی او می‌فرستد تا هویت وی را مشخص کند و سپس از خدای متعال رزق او را می‌پرسد و آنچه را که خدای متعال می‌فرماید آن فرشته بر لوح سرنوشت جنین بی هیچ کم و کاستی می‌نویسد. «

جالب این که پزشکان و متخصصان ژنتیک در سالهای اخیر دریافته‌اند که تشخیص جنین در صورتی میسر است که حداقل 42 روز از عمر جنین در شکم مادر گذشته باشد چرا که پزشکان دریافته‌اند که اوج رشد نطفه در 42 روز‌گی است و این زمان طبق گفته رسول اکرم با استناد با آیات شریفه قرآن‌کریم زمانی است که فرشته مقرب خداوند وارد شکم مادر می‌شود.

البته نقطه قابل ذکر این که خداوند به هنگام شکل‌گیری نطفه فرشته‌ای را مامور حفظ و نگهداری جنین در شکم مادر می‌کند ولی تنها زمانی که فرشته مستقیما با جنین ارتباط پیدا می‌کند زمانی است که فرشته هویت جنین را مشخص می‌کند و این دقیقا زمانی است پزشکان نیز با دستگاه‌های ویژه‌ای متوجه این امر شده‌اند.

 از سوی دیگر طبق احادیث نبوی و آیات شریفه قرآن، روح پس از 4 ماهگی در جنین دمیده می‌شود و دمیدن روح در جنین پس از مشخص‌شدن خلقت وی انجام می‌شود در حالی که قبل از این کودک در مرحله نباتی به سر می‌برد چرا که همچون نباتات هیچ حرکتی از خود بروز نمی‌دهد

حدیث منقول در این زمینه مبنی بر این است که جنین در خلال 32 تا 50 روز استقرار در شکم مادر بصورت استخوان‌هایی بیش نیست که سپس طبق آیه (ثم کسونا العظام لحما) تا 70 روز پس از استقرار به استخوان‌ها، گوشت و پوست اضافه می‌شود. سپس طبق آیات مذکور جنین تا عمر 100 روزه همچون نباتات فقط در حال رشد و تغذیه است و تا 120 روز همچون حیوانات و پس از 120 روز که همان 4 ماهگی است روح خداوند در آن دمیده می‌شود و ویژگی‌های انسانی به او داده می‌شود.

در همین مرحله است که حرکت وی در شکم مادر حس می‌شود و این دقیقا همان چیزی است که متخصصان ژنتیک با کمک دستگاه‌های ویژه سونوگرافی پس از 42 روز قادر به تشخیص هویت جنین و پس از 4 ماهگی نوع حرکت و شروع حرکت جنین را درمی‌یابند و جالب این که همه این مراحل مذکور در آیات قرآن و احادیث نبوی طبق نظر متخصصان و علم ژنتیک صورت می‌گیرد.

دوران بارداریبازدید : 4818 مرتبه
تاريخ : چهارشنبه 15 تير 1390 | 12:51 | نویسنده : یه مامان |

.: مدرســــه ی مامان هــا :.